Komputer all-in-one dla firmy, czyli co zyskujemy po wdrożeniu terminala POS

Aż trudno uwierzyć, że dotychczas nie zajęliśmy się tak istotnym urządzeniem, które można spotkać w bardzo wielu przedsiębiorstwach. Pora więc nadrobić zaległości ? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam najważniejsze cechy oraz parametry terminali komputerowych typu POS. Czyli urządzeń elektronicznych, bez których często trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie systemu sprzedaży.

O co chodzi z tym komputerem all-in-one?

W tytule dzisiejszego wpisu użyliśmy określenia, które chyba wypada na wstępie wyjaśnić. Ogólnie przyjmuje się, że komputery all-in-one to urządzenia stacjonarne, łączące w sobie jednostkę centralną (procesor i inne podzespoły) oraz monitor. Natomiast współczesne terminale komputerowe typu POS w większości przypadków oferują właśnie takie rozwiązanie. Co więcej, praktycznie wszystkie modele z tej kategorii posiadają panele dotykowe. Takie ekrany, w zależności od zastosowanej technologii, mogą być obsługiwane dłonią bądź przy użyciu konkretnych przedmiotów, np. rysika bądź specjalnego długopisu. Niektóre terminale komputerowe są też wyposażone w panele dotykowe, które gwarantują wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie podzespoły wpływają na wydajność?

W terminalach komputerowych stosowane są podzespoły, jakie większość z nas kojarzy z komputerów stacjonarnych bądź przenośnych (laptopów). W przypadku takiego urządzenia kluczowa będzie więc zarówno wydajność procesora, jak i pamięć RAM. Ponadto, istotna może się okazać pojemność dysku twardego. Zwłaszcza wtedy, gdy przewidujemy, że terminal komputerowy będzie musiał przechowywać dużo danych firmowych. Osobną kwestia jest zaś typ takiego podzespołu. W bardziej zaawansowanych urządzeniach spotkamy się już z dyskami twardymi SSD, które zdecydowanie przyspieszają wykonywanie codziennych obowiązków.

Ile portów komunikacyjnych powinien mieć terminal komputerowy?

We wstępie wspomnieliśmy też o tym, że współcześnie bez terminala komputerowego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu systemów sprzedaży. A chodzi o to, że do takiego komputera są często podłączane inne urządzenia elektroniczne, które wykorzystujemy w firmie, np. kasy lub drukarki fiskalne, wagi elektroniczne, sprawdzarki cen czy skanery kodów kreskowych. Terminale komputerowe POS słyną jednak z tego, że obsługują wiele różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Występują w nich zarówno porty USB, RS-232 oraz Ethernet, jak i złącza typu VGA czy PS/2. To z kolei sprawia, że do większości terminali komputerowych można bez problemu podłączyć co najmniej kilka urządzeń peryferyjnych równocześnie.

One thought on “Komputer all-in-one dla firmy, czyli co zyskujemy po wdrożeniu terminala POS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *