2 praktyczne aplikacje dla użytkowników urządzeń fiskalnych

Do znużenia powtarza się, również na łamach serwisu rynek-fiskalny.pl, że przy wyborze urządzenia fiskalnego należy uwzględnić m.in. parametry, funkcje czy gabaryty dostępnych modeli. W dzisiejszym wpisie nie mamy oczywiście zamiaru podważać tej tezy, bo jest ona ze wszech miar słuszna. Warto jednak pamiętać, że czasami przy podejmowaniu decyzji zakupowej ważne może okazać się coś jeszcze. Przykładowo: specjalna aplikacja od producenta, do której dostęp zyskujemy po wdrożeniu konkretnej kasy lub drukarki fiskalnej.

Technologie sprzedaży, które na różne sposoby idą z duchem czasu

Producenci technologii sprzedaży nieustannie obserwują rozwój innych sektorów elektroniki czy IT. W rezultacie, coraz więcej modeli kas fiskalnych (głównie tych online) oferuje np. obsługę za pomocą panelu dotykowego. Czyli przy użyciu ekranu, który jest powszechnie spotykany m.in. we współczesnych telefonach komórkowych. Idąc dalej, praktycznie każdy z nas, kto korzysta ze smartfona, ma swój „zestaw” ulubionych aplikacji. Mniej lub bardziej rozbudowanych programów, które nie tylko ułatwiają używanie samego telefonu, ale także mają realny wpływ na wiele sfer życia – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. I to również jest uwzględniane przez producentów kas i drukarek fiskalnych online, czego przykładem są aplikacje NoviCloud oraz Mojakasa.online.

NoviCloud – narzędzie od Novitus o bardzo wielu możliwościach

NoviCloud to aplikacja stworzona przez Novitus, do której zyskujemy dostęp po wdrożeniu wybranych kas fiskalnych tego producenta, np. modeli One Online i Next Online. Oprogramowanie w swojej podstawowej, bezpłatnej wersji zapewnia m.in. archiwizację danych pochodzących z urządzenia rejestrującego. NoviCloud można jednak znacząco rozbudować i dostosować do potrzeb działalności gospodarczej. Do wyboru są tu np. moduły służące do zarządzania cenami, generowania pliku JPK czy zarządzania magazynem i rozrachunkami. A sama obsługa aplikacji może odbywać się z poziomu urządzenia zapewniającego dostęp do przeglądarki internetowej. Dzięki temu całe rozwiązanie zapewni nawet zdalne nadzorowanie biznesu i sprawdzi się np. w przypadku sieci placówek handlowych lub usługowych.

Mojakasa.online – aplikacja Elzab, która wspomaga pracę przedsiębiorcy

Aplikacja Mojakasa.online, w porównaniu z NoviCloud, to obecnie jeszcze znacznie prostsze rozwiązanie informatyczne dla biznesu. Funkcjonalność oprogramowania stworzonego przez Elzab obejmuje głównie kontrolowanie poprawności działania urządzenia fiskalnego online, np. w zakresie transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas lub wystawianych dokumentów. Co więcej, aplikacja Mojakasa.online pozwala na łatwe wydrukowanie faktury do paragonu z NIP-em nabywcy, jak również może przypominać o ważnych obowiązkach, m.in. o konieczności wykonania przeglądu technicznego.

Warto też podkreślić, że oprogramowanie jest zgodne z wybranymi modelami kas i drukarek Elzab: K10 Online, Mini Online, Mini LT Online, Jota Online, Cube Online, Zeta Online, Mera Online. Dostęp do aplikacji jest zaś możliwy poprzez przeglądarkę WWW lub po jej zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym z systemem Android (smartfonie, tablecie). Ponadto, Mojakasa.online jest narzędziem w pełni darmowym.

One thought on “2 praktyczne aplikacje dla użytkowników urządzeń fiskalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *