Rzut oka na 2 nowe kasy fiskalne online z rodziny Elzab Mini

Na chwilę obecną nie możemy narzekać na brak nowości na krajowym rynku fiskalnym. Producenci niewątpliwie zadbali o to, aby już zaraz po starcie systemu online przedsiębiorcy mogli wdrażać w swoich firmach także modele nowego typu. Jeszcze w maju 2019 roku nowe kasy fiskalne pojawiły się m.in. w ofercie Elzab. Mowa więc o jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek technologicznych w Polsce. Jakie rozwiązania znajdziemy w 2 premierowych modelach tego producenta, czyli Mini Online oraz Mini LT Online? Gdzie wspomniane kasy poradzą sobie najlepiej?

Popularna seria urządzeń rejestrujących

Na rynku technologii sprzedaży spotkamy się często z seriami urządzeń rejestrujących, które cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem podatników. Tak można chyba napisać o kasach fiskalnych z rodziny Elzab Mini. Przez kilka ostatnich lat wspomniana grupa była reprezentowana przez 2 modele – Mini (z kopią papierową) oraz Mini E (z kopią elektroniczną). Dwurolkowa kasa z omawianej rodziny nie jest już jednak produkowana. Nie oznacza to jednak, że Mini E pozostanie jedynym modelem z tej, skądinąd, zasłużonej serii kas rejestrujących. Wszystko za sprawą zmian w przepisach fiskalnych i wprowadzenia systemu online.

Czym Mini LT Online różni się od Mini Online?

Zapewne większość czytelników naszego bloga zadało sobie właśnie takie pytanie po przeczytaniu wstępu do niniejszego wpisu. Albo jeszcze jedno: dlaczego Elzab zdecydował się na wprowadzenie 2 nowych kas fiskalnych online, reprezentujących rodzinę Mini? Wbrew pozorom, nie są identyczne urządzenia. Pod względem wyglądu mogą sprawiać wrażenie praktycznie takich samych, ale różnice w ich ogólnie pojętej funkcjonalności są znaczące.

Po pierwsze, modele Mini LT Online i Mini Online posiadają inne interfejsy komunikacyjne. W pierwszej ze wspomnianych kas już w standardzie mamy do dyspozycji Bluetooth/Wi-Fi, natomiast w drugiej – Ethernet. Mini Online posiada też 2 porty komunikacyjne RS-232 oraz złącze typu PS/2. Innymi słowy, jest to model, który sprawdzi się nawet podczas współpracy z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Po drugie, Mini LT Online posiada nieco niższej parametry techniczne. Dotyczy to np. liczby programowalnych kasjerów, których w przypadku tej kasy można zdefiniować maksymalnie 10. Dla porównania – w Mini Online da się skonfigurować nawet 33 sprzedawców. Ta mała kasa fiskalna online od Elzab posiada też wydajniejszy akumulator oraz nieco szybszy mechanizm drukujący.

W jakich działalnościach sprawdzą się nowe kasy Elzab?

Mini LT Online oraz Mini Online to pod wieloma względami uniwersalne kasy fiskalne. Z jednej strony – wyróżniają się niewielkimi gabarytami i są łatwe w przenoszeniu bądź przewożeniu. Jednak z drugiej – zapewniają m.in. obsługę nawet 10 000 pozycji towarowych. Mowa więc o całkiem sporej bazie PLU, spotykanej nawet w średniej wielkości działalnościach gospodarczych. Jeżeli zaś mowa o mniejszych firmach, nowe kasy fiskalne z rodziny Elzab Mini z pewnością spełnią oczekiwania większości z nich. Zarówno pod względem parametrów technicznych czy funkcjonalności, jak i łatwości w zaaranżowaniu stanowiska obsługi klientów oraz wygody w codziennym wykonywaniu obowiązków.

One thought on “Rzut oka na 2 nowe kasy fiskalne online z rodziny Elzab Mini

  1. TO dobrze że są też popularne kasy fiskalne w nowych wersjach online, ponieważ sprawdziły się pod względem funkcjonalnym i są też podatnikom dobrze znane (to istotne zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy są zmuszeni do wcześniejszego wymienienia urządzenia i chcieliby np. znów wziąć dobrze im znany model, tylko w wariancie online).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *