Sprawdzone kasy za niedużą cenę

Oszczędność kosztów, szczególnie taka rozsądna, powinna być jedną z istotnych kwestii przy zarządzaniu przedsiębiorstwem. W dzisiejszych czasach można to także osiągnąć za sprawą tanich kas fiskalnych, które są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży. Tym bardziej, że część niedrogich modeli wyróżnia się niezłymi parametrami, pozwalającymi na wygodne i sprawne rejestrowanie obrotu.

Ogólnie o tanich kasach fiskalnych

Współcześnie praktycznie wszyscy producenci urządzeń fiskalnych mają w swojej ofercie jakąś niedrogą kasę. I trudno się temu dziwić… Wielu przedsiębiorcom zależy po prostu na zmniejszeniu kosztów, które towarzyszą rozpoczęciu rejestrowania obrotu. Co za tym idzie, producenci z branży technologii sprzedaży chcą spełnić również takie oczekiwania.

Ciekawe i niedrogie kasy fiskalne można znaleźć w asortymencie marki Farex. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza 2 modele: Bursztyn oraz Perła. Czym konkretnie charakteryzują się te urządzenia i czy warto w nie zainwestować?

Farex Bursztyn

Z pełną odpowiedzialnością można napisać, że ta kasa fiskalna od lat nie narzeka na brak zainteresowania ze strony polskich przedsiębiorców. Jest to urządzenie proste w obsłudze, z którym radzą sobie nawet początkujący użytkownicy. Co więcej, kasa fiskalna Farex Bursztyn została wyposażona w szereg udogodnień. Po pierwsze, pozwala na zdefiniowanie nawet do 3 000 pozycji w bazie towarowej (PLU). Po drugie, przy jej zastosowaniu można korzystać z 8 klawiszy funkcyjnych (tryb szybkiej sprzedaży). Po trzecie, do kasy jest dodawane oprogramowanie, które zapewnia proste wprowadzenie produktów i usług do pamięci urządzenia.

Farex Perła

Aktualnie to jedna z najmniejszych kas rejestrujących, które są oferowane na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że Farex Perła często jest wybierana przed podatników prowadzących sprzedaż w trybie mobilnym. Równocześnie jednak, po to urządzenie sięgają właściciele małych punktów handlowych oraz firm usługowych, w których każdego dnia nie obsługuje się zbyt wielu klientów.

Model Perła, podobnie jak Bursztyn, umożliwia skonfigurowanie do 3 000 produktów bądź usług. Ponadto, w kasie tej znajdziemy 2 porty komunikacyjne RS-232, dzięki którym istnieje opcja współpracy z 2 urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie, np. z wagą elektroniczną oraz czytnikiem kodów kreskowych albo komputerem i szufladą na pieniądze. Zaletą Farex Perła jest też fakt, że w tak małym modelu mieszczą się rolki papieru termicznego o długości 30 m.

Dodatkowy sposób na zmniejszenie wydatków

Zakup taniej kasy rejestrującej nie jest jedynym sposobem na zmniejszenie kosztów. Przedsiębiorcy mogą również zaoszczędzić za sprawą ulgi, która obowiązuje przy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego. Zgodnie z przepisami, refundacja wydatku może wynieść nawet do 90% kwoty zapłaconej za kasę – jednak nie więcej niż 700 zł.

5 thoughts on “Sprawdzone kasy za niedużą cenę

  1. Możecie się śmiać, ale to na prawdę dobre urządzenia. Nie znam podatnika, który nie radziłby sobie z ich obsługą.
    No i cena też ma znaczenie. Znajdźcie co lepszego w tej cenie 😉

  2. luz luzem ale July ma rację 🙂 sam posiadam perłę, a moja znajoma właśnie bursztyn. tak, zależało nam na tanich modelach – ale też prostych w obsłudze, praktycznych, odpornych na eksploatację. I takie one są, więc w czym rzecz? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *