Rozwiązania, które ułatwią pracę z urządzeniem rejestrującym

Gdy podatnik, kierowany powinnością prawną, przymierza się do zakupu urządzenia fiskalnego, nierzadko ma w głowie kilka pytań. Które wybrać? Ile ono będzie kosztowało? Czy poradzę sobie z jego obsługą? Dziś skoncentrujemy się na ostatnim z tych pytań. A właściwie na przykładach rozwiązań technologicznych, które niwelują wątpliwości co do wygodnego korzystania z urządzenia rejestrującego. Oto kilka przykładów.

Własne skróty klawiszowe

Jednym z nieodzownych elementów każdej kasy fiskalnej jest klawiatura. To ona służy do obsługi poszczególnych funkcji urządzenia rejestrującego. I co ciekawe, już sama klawiatura potrafi występować w kilku wariantach. Począwszy od rozwiązań modułowych (czyli typowych przycisków), przez membranowe (dodatkowo chroniące przed wnikaniem pyłu, brudu i wilgoci), po ekrany dotykowe, takie, jakie znamy ze współczesnych smartfonów. Ale to nie wszystko. Większość modeli dysponuje pewną pulą klawiszy funkcyjnych. Czemu one służą? Pozwalają np. na zaprogramowanie własnych skrótów klawiszowych, a następnie przypisanie ich konkretnym funkcjom. To już zależy od użytkownika zależy, czy za ich pomocą chce wprowadzać konkretne, popularne pozycje z oferty (towary lub usługi), czy też wywoływać wybrane opcje urządzenia (takie jak np. wydruk raportu dobowego). Ale jedno jest pewne: rozwiązanie to w znacznym stopniu usprawnia obsługę klientów i ułatwia wykonywanie podstawowych zadań, jakie należą do przedsiębiorcy korzystającego z tego typu technologii.

Rozmaite standardy komunikacyjne

Mimo, że dzisiejsze kasy fiskalne potrafią być naprawdę nowoczesne i wielofunkcyjne, to jednak rzadko „działają w pojedynkę”. Zazwyczaj towarzyszą im urządzenia peryferyjne, ponieważ wymaga tego specyfika danej działalności. Rozwiązania tego typu odpowiadają za profesjonalne i precyzyjne wykonywanie specjalnych zadań, jak pomiar masy produktów, pozyskiwanie danych z kodów kreskowych czy akceptowanie płatności elektronicznych. Ale żeby w ogóle takie technologie sprzedaży miały rację bytu – tzn. żeby dobrze działały z urządzeniem rejestrującym musi ono dysponować odpowiednimi standardami komunikacyjnymi. Chodzi o różne interfejsy (USB, RS232, PS2) pozwalające na jednoczesną współpracę z wieloma dodatkowymi elementami. Dzięki nim podatnik może korzystać naraz nie tylko z kasy fiskalnej, ale i wagi elektronicznej, terminala płatniczego, drukarki kart plastikowych czy skanera kodów kreskowych. I tym samym w znacznym stopniu usprawnić oraz ułatwić sobie wykonywanie poszczególnych zadań sprzedażowych.

Przyjazne rozwiązania konstrukcyjne

Choć kwestia ta dotyczy także kas rejestrujących, warto o niej wspomnieć w kontekście drukarek fiskalnych. Dlaczego? Ponieważ te najczęściej kojarzą się z urządzeniami funkcjonującymi w trybie stacjonarnym. Jednak jeśli nie chcemy rezygnować z możliwości tego typu technologii, a przy tym zależałoby nam, żeby wykorzystać ją np. podczas pracy mobilnej, pomyślmy o drukarce przenośnej. Jej przyjazne rozwiązania konstrukcyjne – w postaci niewielkiej, lekkiej i poręcznej, a zarazem wytrzymałej obudowy – udowodnią nam, że zastosowanie takiego urządzenia w handlu obwoźnym czy usługach wymagających przemieszczania się nie tylko nie znajdzie przeszkód, ale okaże się wręcz strzałem w dziesiątkę! Niektóre modele drukarek mobilnych są tak małe, że mieszczą się nawet w kieszeni marynarki, o damskiej torebce czy samochodowym schowku nie wspominając.

To zaledwie kilka przykładów korzystnych rozwiązań w urządzeniach rejestrujących, wspomagających ich użytkowanie. A Wy, na jakie tego rodzaju funkcjonalności byście postawili?

One thought on “Rozwiązania, które ułatwią pracę z urządzeniem rejestrującym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *