Novitus Nano E – kasa fiskalna, która się nie starzeje

Od momentu, w którym Novitus Nano E trafiła do oficjalnej sprzedaży, wiele innych kas fiskalnych zdążyło już zadebiutować na krajowym rynku. Pomimo tego, wspomniane urządzenie rejestrujące nadal jest chętnie wybierane przez szerokie grono polskich przedsiębiorców. Warto więc wyjaśnić, dlaczego akurat ten model marki Novitus cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podatników, którzy reprezentują różne branże.

Kasa mobilna z kopią elektroniczną

Jeżeli sięgniemy pamięcią kilka lat wstecz, szybko przekonamy się, że moduł elektronicznej kopii paragonów nie był wcale tak szeroko rozpowszechnioną funkcjonalnością. Dziś oczywiście rozwiązanie to jest obecne w większości urządzeń rejestrujących, po które mogą sięgnąć krajowi podatnicy. Niemniej jednak, nie zawsze tak było. Natomiast Novitus Nano E była pierwszą kasą mobilną, która zaoferowała archiwizowanie istotnych danych na karcie pamięci. Dzięki temu użytkownicy tego modelu mogą do dziś korzystać z wielu udogodnień. Urządzenie zapewnia nie tylko zmniejszenie wydatków na rolki papieru termicznego, ale także skuteczne zabezpieczenie danych. Co więcej, wykonywanie codziennych obowiązków przy użyciu Novitus Nano E jest wygodne i wręcz automatyczne.

Novitus Nano E

Przy okazji warto wspomnieć o tym, co oznacza „mobilność” tej kasy rejestrującej. Omawiane urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo kompaktową oraz lekką konstrukcją. Dzięki temu jego przewożenie lub przenoszenie nie sprawia problemów. Ponadto, w przypadku Novitus Nano E zadbano o odporność na codzienną eksploatacje. Kasa posiada zarówno solidną obudowę, jak i szczelną klawiaturę alfanumeryczną.

Standardowe złącza i opcjonalny Bluetooth

W standardowej wersji Nano E do dyspozycji przedsiębiorcy są 2 popularne złącza komunikacyjne – USB oraz RS-232. Za sprawą ich obecności, kasa może współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. z komputerem stacjonarnym typu POS, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów, szufladą kasową albo modemem. Nie bez powodu piszemy jednak o „standardowej wersji”. Okazuje się, że Novitus Nano E można wyposażyć w moduł komunikacyjny Bluetooth. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do przydatności tego rozwiązania – zwłaszcza w przypadku prowadzenia handlu mobilnego. Interfejs Bluetooth oferuje po prostu płynną wymianę danych, bez konieczności zastosowania kabla transmisyjnego.

Identyfikacja firmowego asortymentu

Zaznaczmy już na wstępie: Nano E nie jest stworzona do pracy z rozbudowanym asortymentem. Kasa fiskalna marki Novitus pozwala na zaprogramowanie maksymalnie 3 000 pozycji w bazie towarowej. Innymi słowy, model ten sprawdzi się najlepiej w mniejszych działalnościach gospodarczych. Warto jednak podkreślić, że urządzenie może drukować paragony fiskalne z długimi nazwami zdefiniowanych wcześniej PLU – do 40 znaków. A to zawsze większe „zabezpieczenie” przed koniecznością stosowania nieczytelnych skrótów. Dodatkowym udogodnieniem dla kasjerów jest zaś fakt, że klawiatura tego modelu posiada przyciski funkcyjne. Dzięki temu można z łatwością skonfigurować 8 skrótów klawiszowych, które pozwolą na szybkie wywoływanie popularnych produktów bądź usług.

One thought on “Novitus Nano E – kasa fiskalna, która się nie starzeje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *