Na czym polega ERGOnomia kasy fiskalnej Posnet?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie gabaryty kasy fiskalnej Posnet Ergo, szybko wyjdzie na to, że mamy do czynienia z małym, mobilnym wręcz urządzeniem rejestrującym. I ta „mobilność” nie będzie ani trochę przesadnym określeniem. Jednak z drugiej strony, kasa Ergo posiada naprawdę dobre parametry techniczne oraz oferuje istotne rozszerzenia standardowej funkcjonalności. To z kolei stawia urządzenie Posnet w gronie modeli średniego segmentu.

Kilka słów o jakości wykonania

Zgodnie z definicją PWN, ergonomia to „nauka o optymalnym przystosowaniu stanowisk, procesów i środowiska pracy do możliwości psychofizycznych człowieka, tak by nie tylko uchronić jego życie i zdrowie, lecz dać mu również możliwość jak najlepszego rozwoju osobowości”. Brzmi trochę górnolotnie i poważnie, ale gdyby potraktować to mniej dosłownie, odnajdziemy kilka takich cech w modelu produkowanym przez Posnet. Kasa fiskalna Ergo może się bowiem pochwalić przyjaznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Wymiary tego urządzenia to zaledwie 230 x 62 x 94 mm (długość, wysokość, szerokość), więc doskonale leży ono w dłoni i z powodzeniem sprawdza się także w handlu mobilnym. Dodatkowo, kasa produkowana przez Posnet posiada obudowę, która jest odporna na wstrząsy, zachlapanie i wnikanie pyłu. Pisząc w skrócie, ERGOnomii tutaj na pewno nie brakuje…

Wersja standardowa lub z rozszerzeniami

Posnet Ergo to jedna z tych kas fiskalnych, które można dostosować do oczekiwań konkretnego przedsiębiorstwa. A dostępnych opcji i rozszerzeń jest tutaj naprawdę sporo. Po pierwsze, urządzenie występuje w 3 wariantach, różniących się pojemnością bazy towarowej: 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Co ważne, parametr ten można zmienić nawet po zainstalowaniu i zafiskalizowaniu urządzenia. I obecnie to jedyna kasa fiskalna na rynku, która oferuje takie rozwiązanie. Po drugie, przy zamawianiu modelu Ergo można zdecydować się na dodatkowe interfejsy komunikacyjne. W tym przypadku dostępne są 3 wersje: moduł I (USB, 2 x RS-232), moduł II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) oraz moduł III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć tę kasę nawet w nieco bardziej rozbudowanym rozwiązaniu systemowym dla firmy, w którym działa wiele urządzeń elektronicznych.

Po trzecie, Posnet Ergo jest także dostępna z funkcjonalnością kaso-wagi. Innymi słowy, urządzenie można wyposażyć opcjonalną szalkę ważącą, która pozwala na wykonywanie pomiarów masy produktów. Natomiast wszelkie operacje związane z obsługą są wtedy wykonywane przy użyciu klawiatury i wyświetlacza kasy fiskalnej Ergo.

Wydruk paragonów i archiwizacja ich kopii

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych jest jednym z podstawowych obowiązków każdego podatnika, który prowadzi ewidencję przy użyciu kasy rejestrującej. Posnet Ergo również w tej kwestii oferuje spore udogodnienia. Jest to bowiem urządzenie, które posiada moduł elektronicznej kopii paragonów. Dane dotyczące sprzedaży są tu więc zapisywane w formie cyfrowej – na karcie pamięci micro SD o pojemności 4 GB. Ponadto, obecność wspomnianego modułu pozwoliła na zastosowanie szybkiego i prostego w obsłudze mechanizmu drukującego (jednorolkowego).

One thought on “Na czym polega ERGOnomia kasy fiskalnej Posnet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *