Co wyróżnia współczesne kolektory danych?

Urządzenia zaliczane do grupy technologii auto id stanowią obecnie podstawowe wyposażenie wielu działalności gospodarczych. I co ciekawe, w tym przypadku nie chodzi jedynie o czytniki kodów kreskowych. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się także kolektory danych, przy użyciu których można zarówno pozyskiwać, jak i przetwarzać informacje. Jakie udogodnienie są jeszcze dostępne w dzisiejszych terminalach mobilnych?

Gromadzenie i przetwarzanie informacji z kodów

We współczesnych kolektorach danych stosowane są moduły skanujące, które pozwalają na odczytywanie informacji z kodów kreskowych. To zresztą różni poszczególne terminale mobilne, oferowane obecnie przez dystrybutorów technologii dla handlu i usług. Jedne kolektory mogą obsługiwać wyłącznie kody kreskowe 1D, podczas gdy drugie zapewniają również odczyt kodów dwuwymiarowych, np. QR.

Jeżeli idzie o przetwarzanie zgromadzonych informacji, największe znaczenie mają podzespoły konkretnego kolektora danych. To właśnie one decydują o szybkości pracy urządzenia. Jakie podzespoły terminala mobilnego warto więc sprawdzić w opisie bądź specyfikacji technicznej? Z pewnością procesor, pamięć RAM oraz pamięć Flash. Ponadto, ważną kwestią jest system operacyjny, np. Windows lub Android. Od tego zależy, z jakiego oprogramowania będzie można później korzystać.

Przyjazna obsługa terminala mobilnego

Kolektory danych pod wieloma względami przypominają dzisiejsze smartfony. W obydwu rodzajach urządzeń występują wspomniane już wcześniej podzespoły (procesor, pamięć RAM, pamięć Flash) oraz systemy operacyjne (m.in. Windows i Android). Co więcej, terminale mobilne, podobnie jak smartfony, bardzo często posiadają panele dotykowe. Ekrany te mają oczywiście różne wielkości i oferują niekiedy dodatkowe udogodnienia, np. odporność na zalanie czy zarysowania. Ogólnie można jednak napisać, że to właśnie panele dotykowe wpływają na przyjazną obsługę kolektorów danych.

Kolektory odporne na uszkodzenia

Warto jeszcze przez chwilę zatrzymać się przy wytrzymałości tworzonych obecnie kolektorów danych. Okazuje się bowiem, że wiele urządzeń z tej kategorii wyróżnia się naprawdę solidnym wykonaniem. Wśród współczesnych terminali mobilnych znajdziemy m.in. modele odporne na wielokrotne upadki czy charakteryzujące się wysoką normą szczelności IP. I co najważniejsze, przy całej swojej bogatej funkcjonalności i dużej wytrzymałości, kolektory danych są zazwyczaj kompaktowymi urządzeniami. W związku z tym, nie ma najmniejszego problemu z ich transportowaniem czy przenoszeniem w obrębie firmy.

One thought on “Co wyróżnia współczesne kolektory danych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *