Online Ready – co zyskają właściciele urządzeń z tym certyfikatem?

Jakiś czas temu polski producent technologii sprzedaży, Elzab, poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty urządzeń rejestrujących z certyfikatem online ready. W gronie tych kas i drukarek fiskalnych pojawił się m.in. popularny model K10. Pytanie jednak, co zyskają przedsiębiorcy, którzy postanowią kupić urządzenie z wspomnianym certyfikatem? I jak to się ma do zbliżającego się wielkimi krokami systemu kas fiskalnych online?

Zmiany w przepisach fiskalnych od 2018 r.

To, co jeszcze wczoraj było jedynie plotkami, a dziś jest w fazie projektu, jutro zapewne stanie się rzeczywistością… Tak w skrócie można określić prace nad wprowadzeniem w Polsce systemu kas fiskalnych online. Wspomniane rozwiązanie ma zacząć działać w naszym kraju już od początku 2018 roku. I będzie się wiązało ze zmianą sposobu funkcjonowania wszystkich urządzeń fiskalnych, które są stosowane przez rodzimych przedsiębiorców. Co konkretnie będzie wyglądało inaczej?

Podstawowa zmiana ma polegać na podłączeniu wszystkich urządzeń rejestrujących do serwerów Ministerstwa Finansów. Za pośrednictwem łączy internetowych, kasy i drukarki fiskalne zaczną przesyłać informacje do centralnego repozytorium MF. A na tym nie koniec… Każda kasa fiskalna, która trafi do eksploatacji po 1 stycznia 2018 roku, zagwarantuje zarówno komunikację z terminalami płatniczymi, jak i wysyłanie e-paragonów fiskalnych (kiedy nabywca wyrazi chęć otrzymania dowodu sprzedaży w formie elektronicznej).

Modernizacja kasy lub drukarki fiskalnej

Czy jakakolwiek kasa lub drukarka fiskalna, która jest obecnie dostępna na polskim rynku technologii sprzedaży, będzie spełniała wszystkie wymogi związane z wprowadzeniem systemu online? Raczej nie… Co więcej, coraz częściej można przeczytać lub usłyszeć o tym, że począwszy od 2018 roku krajowi podatnicy będą musieli zacząć wymieniać swoje urządzenia rejestrujące na dostosowane do nowych kryteriów technicznych. I w tym momencie do gry wkracza jeden z producentów technologii sprzedaży, czyli Elzab, wraz z modelami posiadającymi certyfikat online ready.

Do wspomnianej akcji włączono do tej pory 4 modele: K10, Mini E, Mera Plus TE oraz mera Plus F E. Na czym jednak w ogóle polega certyfikat online ready? Urządzenia, które go posiadają, będzie można zmodernizować do wymogów technicznych obowiązujących od 2018 roku wszystkie kasy i drukarki fiskalne. Innymi słowy, należy to uznać za odpowiedź czołowego, polskiego producenta na planowaną w naszym kraju wymianę urządzeń rejestrujących.

Jesteście zainteresowani akcją zorganizowaną przez Elzab? Przeczytajcie więcej o pierwszych kasach fiskalnych online ready.

One thought on “Online Ready – co zyskają właściciele urządzeń z tym certyfikatem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podaj CAPTCHA *